سیاست حفظ اسرار

From the Wikimedia Foundation
Jump to: navigation, search

هشدار: ‌این صفحه ترجمه‌ای از سیاست بنیاد ویکی‌مدیاست. این ترجمه در با هدف اطلاع‌رسانی ایجاد گردیده و جایگزینی برای سیاست رسمی نیست. نسخه اصلی این سیاست را می‌توانید در اینجا بیابید ، که این نسخه نهایی و رسمی آن است.

دیدگاه کلی

این سیاست اطلاعات قابل شناسایی فردی‌ای را شامل می‌شود که توسط بنیاد ویکی‌مدیا در ارتباط با پروژه‌هایش و جامعه‌های آن‌ها و بر روی کارسازهایش جمع‌آوری و نگهداری می‌شود. بنیاد، مطابق سیاست نگهداری داده‌هایش، کمترین اطلاعات قابل شناسایی فردی را که برای نیازهای اجرایی پروژه‌هایش لازم است جمع‌آوری و نگهداری می‌کند.

طبیعت عمومی و مشارکتی پروژه‌ها

تمام پروژه‌های بنیاد ویکی‌مدیا به طور مشارکتی توسط کاربرانش با استفاده از نرم‌افزار مدیاویکی توسعه می‌یابند. هر فرد با دسترسی به اینترنت (اگر به دلیلی دیگر از این کار منع نشده باشد) می‌تواند با یا بدون وارد شدن به سیستم به عنوان یک کاربر ثبت‌شده، صفحه‌هایی را که به طور عمومی قابل ویرایش هستند ویرایش کند. با این کار، ویرایش‌کنندگان یک سند منتشر شده ایجاد می‌کنند و از هر کلمه‌ای که می‌افزایند، می‌کاهند یا تغییر می‌دهند، یک تاریخچهٔ عمومی بر جا می‌گذارند. این یک عمل عمومی (و آشکار برای عموم) است و ویرایش‌کنندگان به طور عمومی به عنوان مولف این تغییرات شناسایی می‌شوند. همهٔ مشارکت‌های انجام شده در یک پروژه، و تمام اطلاعاتی که دربارهٔ این مشارکت‌ها به طور عمومی قابل دسترسی است، به طور غیر قابل بازگشت تحت اجازه‌نامه قرار دارند و می‌توانند توسط اشخاص دیگر با رعایت برخی محدودیت‌ها کپی شوند، نقل گردند، مورد استفادهٔ دوباره واقع شوند یا مورد اقتباس قرار بگیرند.

فعالیت‌ها در پروژه‌های بنیاد

به طور کلی، این سیاست تنها بر اطلاعات خصوصی ذخیره شده و نگهداری شده توسط بنیاد که به طور عمومی قابل دسترسی نیستند اعمال می‌شود.

فعل و انفعالاتی که در ارتباط با پروژه‌ها انجام می‌شوند و تحت پوشش این سیاست نیستند شامل (و نه فقط محدود به) نمودهای مرور و ویرایش صفحه‌ها، استفاده از عملکرد «پست الکترونیکی به کاربر» در ویکی، عضو شدن و نامه فرستادن به فهرست‌های پست الکترونیکی میزبانی شده توسط بنیاد، و ارتباط با افراد داوطلب از طریق سامانهٔ پاسخ به سوالات بنیاد (OTRS)می‌باشند. این فعل و انفعالات ممکن است نشانی اینترنتی یک مشارکت‌کننده، و احتمالاً بخشی دیگر از اطلاعات شخصی وی را، برای عموم یا برای گروه‌های مشخصی از افراد داوطلب که به طور مستقل از بنیاد فعالیت می‌کنند، آشکار سازند.

کاربرها هم‌چنین می‌توانند خارج از وبگاه‌های بنیاد، از طریق پست الکترونیکی، IRC یا دیگر روش‌های گفتگو، یا وبگاه‌های مستقل با هم در ارتباط باشند و باید پیش از آن که این روش‌های ارتباطی را استفاده کنند، خطرات موجود و نیاز شخصی‌شان به حفظ اسرار را ارزیابی کنند.

حساب‌های کاربری و تالیف

بنیاد الزامی ندارد که ویرایش‌کنندگان در یک پروژه ثبت نام کنند. هر کسی می‌تواند بدون آن که نام کاربری‌اش ثبت شود ویرایش کنند، که در این صورت توسط نشانی اینترنتی‌اش شناسایی می‌شود. کاربرانی که ثبت نام کنند توسط نام کاربری‌شان شناسایی می‌شوند. هر کاربر یک گذرواژه برمی‌گزیند که محرمانه است و برای اطمینان از درستی حساب کاربری وی به کار می‌رود. به جز در شرایطی که توسط قانون الزام شده، هیچ کس نباید گذرواژه یا کوکی‌های ایجاد شده برای شناسایی یک کاربر را فاش سازد یا آگاهانه به نمایش در آورد. حساب‌های کاربری بعد از ایجاد شدن، حذف نخواهند شد. این امکان وجود دارد که یک حساب کاربری، بر حسب سیاست‌های هر پروژه، تغییر نام داده شود. بنیاد تضمین نمی‌کند که یک حساب کاربری در صورت تقاضا تغییر نام یابد.

هدف از جمع‌آوری اطلاعات شخصی

بنیاد جمع‌آوری اطلاعات قابل شناسایی شخصی را محدود به اهدافی می‌کند که به سلامت پروژه‌هایش کمک کند، که شامل (و نه محدود به) موارد زیر می‌شود:

برای تقویت جوابگویی عمومی پروژه‌ها: بنیاد تصدیق می‌کند که هر سامانه‌ای که به اندازه‌ای باز باشد که اجازهٔ بیشترین مشارکت عموم را بدهد، هم‌چنین در معرض انواع مختلف سوء استفاده و رفتار خرابکارانه است. بنیاد و جامعه‌های پروژه‌ها چند ساختار برای جلوگیری و چاره کردن فعالیت‌های خرابکارانه بر پا کرده‌اند. برای نمونه، وقتی سوء استفاده در یک پروژه، از جمله استفادهٔ مشکوک از چند حساب زاپاس (حساب‌های تکراری)، خرابکاری، تهدید دیگر کاربران، یا رفتار اختلال‌آمیز مورد بررسی قرار می‌گیرد، از نشانی اینترنتی کاربران (که از طریق سیاهه‌ها یا اطلاعات پایگاه داده به دست می‌آید) برای شناسایی منشا این رفتارهای خرابکارانه به کار می‌رود. این اطلاعات ممکن است با کاربران دارای اختیارات مدیریتی که از طرف جوامع هر پروژه برای محافظت از آن مسئول شده‌اند به اشتراک گذاشته شود.
برای فراهم کردن آمار وبگاه. بنیاد به طور آماری نمونه‌هایی از داده‌های خام سیاههٔ بازدید کاربران می‌گیرد. این سیاهه‌های برای ایجاد صفحه‌های آمار وبگاه به کار می‌روند؛ خود اطلاعات خام سیاهه به طور عمومی منتشر نمی‌شود.
برای رفع مشکلات فنی. اطلاعات سیاهه ممکن است توسط توسعه‌دهندگان در طی رفع ایرادهای فنی و جهت ردگیری کردن برنامه‌های مخربی که وبگاه را در هم می‌شکنند، بازرسی شود.

جزئیات نگهداری داده‌ها

انتظارات عمومی

نشانی اینترنتی و دیگر اطلاعات فنی

وقتی یک بیننده صفحه‌ای را درخواست می‌کند یا می‌خواند، یا به یک کارساز ویکی‌مدیا یک نامهٔ الکترونیکی ارسال می‌کند، هیچ اطلاعاتی افزون بر آن‌چه به طور معمول توسط وبگاه‌ها جمع‌آوری می‌شود، مورد جمع‌آوری قرار نمی‌گیرد. بنیاد ویکی‌مدیا ممکن است سیاهه‌های خام مربوط به این تراکنش‌ها را نگهداری کند، اما این اطلاعات هرگز منتشر نمی‌شود و برای ردگیری کاربران مشروع مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.
وقتی یک صفحه توسط یک ویرایش‌کنندهٔ وارد شده به سیستم ویرایش شود، کارساز به طور محرمانه نشانی اینترنتی مرتبط با وی را برای مدتی محدود نگهداری می‌کند. این اطلاعات پس از مدت مشخصی به طور خودکار حذف می‌شود. در مورد ویرایش‌کنندگانی که به سیستم وارد نشده‌اند، نشانی اینترنتی به طور عمومی و همیشگی به عنوان مولف آن ویرایش نسبت داده می‌شود. برای یک شخص دیگر این امکان وجود دارد که با استفاده از این نشانی اینترنتی در کنار دیگر اطلاعات در دسترس، مولف این ویرایش را شناسایی کند. ورود به سیستم با یک نام کاربری ثبت شده امکان حفظ بهتر هویت را فراهم می‌کند.

کوکی‌ها

هر زمان که یک صفحه از یک پروژه بازدید شود، وبگاه‌ها یک کوکی موقت نشست کاربری روی رایانهٔ بازدیدکننده تنظیم می‌کنند. خوانندگانی که نمی‌خواهند به سیستم وارد شوند یا ویرایش کنند، می‌توانند این کوکی را رد کنند؛ این کوکی در انتهای نشست کاربری توسط مرورگر حذف می‌شود. وقتی کسی وارد سیستم شود کوکی‌های بیشتری برای حفظ وضعیت ورود به سیستم تنظیم می‌شوند. اگر کسی نام کاربری و گذرواژهٔ خود را در مرورگر خود ذخیره کند، این اطلاعات برای ۳۰ روز ذخیره می‌شود، و با هر بار بازدید از همان پروژه، دوباره به کارساز فرستاده می‌شود. مشارکت‌کنندگانی که از یک رایانهٔ عمومی استفاده می‌کنند و می‌خواهند که نام کاربری آن‌ها برای کاربران بعدی آن دستگاه نمایش نیابد، باید کوکی‌ها را پس از استفاده پاک کنند.

تاریخچهٔ صفحه

ویرایش‌ها و دیگر مشارکت‌هایی که روی مقاله‌ها، صفحه‌های کاربری و صفحه‌های بحث یک پروژه انجام می‌شوند به طور کلی برای همیشه نگهداری می‌شوند. حذف متن از یک پروژه به طور همیشگی آن را حذف نمی‌کند. معمولاً در پروژه‌ها هر کسی می‌تواند به نسخهٔ قبلی یک مقاله نگاه کند و ببیند که در آن چه چیزی وجود داشته‌است. حتی اگر یک مقاله «حذف شود»، یک کاربر با سطح دسترسی بالاتر ممکن است هنوز بتواند ببیند چه چیزی از دید عموم پنهان شده‌است. اطلاعات می‌توانند توسط کسانی که به کارسازهای ویکی‌مدیا دسترسی دارند برای همیشه پاک شوند، اما به جز در موارد نادری که از بنیاد در پاسخ به یک دستور قضایی یا روال قانونی مشابه خواسته می‌شود محتوای تاریخچهٔ ویرایش را حذف کند، تضمینی وجود ندارد که حذفِ دایم اتفاق بیفتد.

مشارکت‌های کاربر

مشارکت‌های کاربران نیز جمع‌آوری می‌شوند و به طور عمومی قابل دسترسی هستند. مشارکت‌های کاربران مطابق با ثبت نام آن‌ها و وضعیت ورودشان به سیستم جمع‌آوری می‌شوند. اطلاعات مربوط به مشارکت کاربران، نظیر زمانی که کاربران ویرایش کرده‌اند و تعداد ویرایش‌هایی که انجام داده‌اند، از طریق فهرست مشارکت‌های کاربر به طور عمومی قابل دسترسی هستند، و توسط وبگاه‌های دیگر به شکل متراکم منتشر می‌شوند.
خواندن پروژه‌ها
از کاربران و دیگر بازدیدکنندگانی که صفحه را می‌خوانند، اطلاعاتی بیشتر از آن چه به طور معمول در سیاههٔ کارساز وبگاه‌ها جمع‌آوری می‌شود، مورد جمع‌آوری قرار نمی‌گیرد. به جز اطلاعات خام سیاهه که برای اهداف عمومی جمع‌آوری می‌شود، بازدید از صفحه‌ها هویت بازدیدکننده را به طور عمومی نمایش نمی‌دهد. نمونه‌های گرفته شده از داده‌های خام سیاهه می‌تواند شامل نشانی اینترنتی هر کاربر باشد، اما به طور عمومی گزارش نمی‌شود.
ویرایش پروژه‌ها
ویرایش در صفحه‌های یک پروژه با نام کاربری یا نشانی اینترنتی ویرایش‌کننده قابل شناسایی است، و تاریخچهٔ ویرایش‌های یک کاربر در یک فهرست مشارکت‌ها جمع‌آوری می‌گردد. این اطلاعات برای همیشه در پروژه‌ها قابل دسترسی خواهد بود.
کاربران وارد شده به سیستم:
کاربران وارد شده به سیستم نشانی اینترنتی خود را به جز در موارد سوء استفاده، نظیر خرابکاری در یک صفحهٔ ویکی توسط کاربر یا توسط کاربری دیگر با همان نشانی اینترنتی، برای عموم آشکار نخواهند ساخت. نشانی اینترنتی هر کاربر برای یک مدت مشخص در کارسازهای ویکی ذخیره می‌شود که در طی آن توسط مدیران کارساز و کاربرهایی که دسترسی «بازرسی کاربر» دارند قابل دیدن خواهد بود.
اطلاعات نشانی اینترنتی و ارتباط آن با کاربرانی که آن نشانی را به اشتراک استفاده می‌کنند، ممکن است در شرایط خاصی منتشر شود (پایین‌تر را بخوانید).
ویرایش‌کنندگانی که از یک کارساز پست الکترونیکی شرکتی در منزل استفاده می‌کنند یا از طریق یک اتصالی کابلی اینترنت از نوع DSL استفاده می‌کنند، معمولاً به سادگی از طریق نشانی اینترنتی‌شان قابل شناسایی هستند؛ در این صورت ممکن است که تمام مشارکت‌های انجام شده در پروژه‌های مختلف توسط آن نشانی اینترنتی مورد شناسایی قرار بگیرد. استفاده از یک نام کاربری راهی بهتر برای حفظ اسرار در این شرایط است.
کاربران ثبت نام کرده که وارد به سیستم نشده‌اند، و کاربران ثبت نام نکرده:
ویرایش‌کنندگانی که به سیستم وارد نشده‌اند ممکن است از طریق نشانی اینترنتی شبکه‌شان قابل شناسایی باشند. بسته به نوع اتصال فرد به اینترنت، ممکن است که این نشانی اینترنتی تا حد یک ارائه کنندهٔ خدمات اینترنتی، یا به طور معین‌تر تا یک مدرسه، محل کار یا منزل قابل ردگیری باشد. ممکن است بتوان از این اطلاعات در کنار اطلاعات دیگر، نظیر شیوهٔ نگارش یا ترجیحات، برای شناسایی کامل یک نویسنده استفاده کرد.
بحث‌ها
در صفحه‌های بحث ویکی:
هر صفحهٔ قابل ویرایشی می‌تواند به طور نظری مکانی برای یک بحث باشد. به طور کلی، بحث در پروژه‌های بنیاد در صفحه‌های بحث کاربر (مرتبط با هر کاربر خاص)، صفحه‌های بحث مقاله (مرتبط با هر مقالهٔ خاص) و یا در صفحه‌هایی که به طور خاص برای این که مانند تالارهای اینترنتی عمل کنند تعیین شده‌اند (نظیر قهوه‌خانه)، صورت می‌پذیرد. انتظارات حفظ اسرار در مورد صفحه‌های بحث هم مانند دیگر جاها اعمال می‌شوند.
از طریق پست الکترونیکی:
کاربران در زمان ثبت نام ملزم به فهرست کردن یک نشانی پست الکترونیکی نیستند. کاربرانی که یک نشانی پست الکترونیکی معتبر وارد کنند می‌توانند به دیگر کاربران وارد شده به سیستم اجازه بدهند که از طریق ویکی برایشان نامهٔ الکترونیکی بفرستند. زمانی که یک کاربر از طریق این سامانه نامهٔ الکترونیکی دریافت می‌کند، نشانی پست الکترونیکی‌اش برای دیگران نمایش داده نمی‌شود. زمانی که یک کاربر از طریق این سامانه نامهٔ الکترونیکی ارسال می‌کند، نشانی پست الکترونیکی‌اش به عنوان فرستنده نمایش می‌یابد.
نشانی پست الکترونیکی تنظیم‌شده در ترجیحات یک کاربر ممکن است توسط بنیاد برای تماس با آن کاربر استفاده شود. کاربرانی که حساب کاربری‌شان یک نشانی پست الکترونیکی معتبر نداشته باشد نمی‌توانند گذرواژهٔ خود را در صورت فراموش کردن تجدید کنند. با این حال، در چنین مواردی کاربران می‌توانند با یکی از مدیران کارساز ویکی‌مدیا تماس بگیرند تا نشانی پست الکترونیکی جدیدی برایشان وارد کند. هر کاربر می‌تواند نشانی پست الکترونیکی را در هر زمان از ترجیحات حساب کاربری خود حذف نماید تا از استفاده شدن آن جلوگیری کند. ارتباط خصوصی بین کاربران ممکن است به صلاحدید آن کاربران ذخیره شود و این امر تحت تسلط سیاست بنیاد ویکی‌مدیا نیست.
در فهرست‌های پست الکترونیکی:
نشانی پست الکترونیکی استفاده شده برای عضویت و ارسال نامه به فهرست‌های پست الکترونیکی یک پروژه، برای دیگر اعضا نمایش می‌یابد. بایگانی بیشتر چنین فهرست‌هایی عمومی است، و جستجو در بایگانی‌های عمومی ممکن است از طریق وب انجام شود. نشانی پست الکترونیکی اعضا هم‌چنین ممکن است در پیغام‌های دیگر اعضا نقل شود. این نشانی‌های پست الکترونیکی و هر پیغامی که به فهرست پست الکترونیکی ارسال شود ممکن است بایگانی شوند و برای همیشه در دسترس عموم باقی بمانند.
از طریق OTRS:
برخی از نشانی‌های پست الکترونیکی (نظیر info-en at wikimedia dot org) نامه را به تیمی از داوطلبان مورد اعتماد بنیاد، نظیر OTRS، ارجاع می‌کنند تا پاسخ دهند. نامهٔ فرستاده شده به این سامانه برای عموم قابل رویت نیست، اما افراد داوطلب انتخاب شده توسط بنیاد می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. تیم سامانهٔ پاسخ به پرسش‌ها ممکن است برای پاسخگویی موثر، دربارهٔ محتوای ارسال شده در نامهٔ دریافت شده با دیگر مشارکت‌کنندگان گفتگو کند. این پیغام‌ها و نشانی‌های پست الکترونیکی ممکن است توسط اعضای تیم OTRS و هر سامانهٔ پست الکترونیکی که از آن استفاده می‌کنند ذخیره شوند، و ممکن است برای آن‌ها قابل دسترسی باقی بمانند.
روی IRC:
کانال‌های IRC به طور رسمی جزئی از بنیاد ویکی‌مدیا نیستند و روی کارسازهای تحت کنترل ویکی‌مدیا اجرا نمی‌شوند. نشانی اینترنتی کاربرانی که روی چنین شبکه‌هایی گفتگو می‌کنند ممکن است برای دیگر مشارکت‌کنندگان نمایش یابد. حفظ اسرار کاربران IRC روی هر کانال تنها مطابق با سیاست‌های خدمات و کانال مورد بحث قابل انجام است. کانال‌های مختلف سیاست‌های مختلفی در مورد انتشار سیاهه‌ها دارند.

دسترسی به اطلاعات قابل شناسایی شخصی و منتشر ساختن آن

دسترسی:

پروژه‌ها در درجهٔ اول توسط مشارکت‌کنندگان داوطلب اداره می‌شوند. برخی از کاربران که خود را وقف پروژه کرده‌اند توسط جامعهٔ آن پروژه انتخاب می‌شوند تا به آن‌ها دسترسی ویژه‌ای داده شود. برای نمونه، در مورد یک کاربر ویکی‌پدیای انگلیسی، سطح دسترسی کاربر به وسیلهٔ حضور او در «گروه‌های کاربری» مختلف مشخص می‌شود. اختیارات گروه‌های کاربری و اعضای گروه ها از طریق صفحهٔ Special:ListGroupRights در هر پروژه قابل دسترسی هستند.

کاربران دیگری که ممکن است به اطلاعات قابل شناسایی شخصی دسترسی داشته باشند، شامل (و نه محدود به) کاربرانی که به OTRS یا عملکردهای بازرسی کاربر یا نظارت دسترسی دارند، کاربرانی که توسط جامعهٔ هر پروژه به عنوان ویکیبد یا داور انتخاب می‌شوند، کارکنان، افراد مورد اعتماد، گماشتگان و پیمان‌کاران بنیاد ویکی‌مدیا، و توسعه‌دهندگان و دیگر کسانی که دسترسی سطح بالا به کارسازها دارند می‌شود.

دسترسی به چنین اطلاعاتی و نشر آن توسط سیاست دسترسی به اطلاعات غیر عمومی و سیاست‌های اختصاصی دیگری که برخی از عملکردهای مربوطه را پوشش می‌دهند، کنترل می‌شود.

انتشار: سیاست نشر اطلاعات

این سیاست ویکی‌مدیا است که اطلاعات قابل شناسایی شخصی جمع‌آوری شده در سیاهه‌های کارساز، یا ثبت شده در پایگاه داده از طریق ویژگی بازرسی کاربر، یا از سایر روش‌هایی که در دسترسی عمومی نیستند، در هر یک از شرایط زیر می‌توانند توسط یکی از داوطلبان یا کارکنان ویکی‌مدیا منتشر شوند:

  1. در پاسخ به یک احضاریهٔ معتبر یا یک درخواست الزام‌آور دیگر از مجریان قانون،
  2. با اجازهٔ کاربر تحت تاثیر،
  3. زمانی که برای بررسی شکایات سوء استفاده مورد نیاز باشند،
  4. زمانی که اطلاعات در ارتباط با بازدیدهای انجام شده توسط یک ربات یا برنامهٔ رایانه‌ای باشند و نشر آن برای روشن کردن یا حل مشکلات فنی لازم باشد،
  5. وقتی که کاربر به خرابکاری مقاله‌ها پرداخته باشد یا به طور مداوم به صورت اخلال برانگیزی رفتار کرده باشد، که در این صورت اطلاعات برای یک ارائه کنندهٔ خدمات، حامل یا شخص سومی ارائه می‌شود که به ردیابی قطع دسترسی‌های نشانی اینترنتی کمک نماید یا به شکل دادن یک شکایت برای ارائه کنندهٔ خدمات اینترنتی کمک کند،
  6. وقتی که به طور موجهی لازم باشد که از حقوق، دارایی‌ها یا امنیت بنیاد ویکی‌مدیا، کاربران آن یا همگان صیانت شود.

به جز در موارد بالا، سیاست ویکی‌مدیا اجازهٔ انتشار اطلاعات قابل شناسایی شخصی را در هیچ شرایطی نمی‌دهد.

دسترسی شخص ثالث و مطلع کردن کاربران ثبت‌نام کرده در زمان دریافت یک روند قانونی:

به عنوان یک اصل کلی، دسترسی به اطلاعات قابل شناسایی و نگهداری آن در تمام پروژه‌ها باید در کمترین حد ممکن باشد و تنها باید به صورت داخلی برای خدمت به سلامت آن پروژه استفاده شود. با این وجود، گهگاه بنیاد ممکن است یک اخضاریه یا یک درخواست الزام‌آور دیگر از یک عاملیت اجرای قانون یا یک دادگاه یا یک بدنهٔ حکومتی مشابه دریافت کند که درخواست آشکار ساختن اطلاعات در مورد یک کاربر ثبت شده را بنماید، و توسط قانون ملزم به برآوردن این درخواست شود. در مورد چنین درخواست‌های الزام‌آور قانونی، بنیاد تلاش می‌کند که کاربر تحت تاثیر را ظرف سه روز اداری از زمان دریافت این احضاریه، از طریق ارسال یک اعلان به پست الکترونیکی که کاربر در ترجیحات خود فهرست کرده (در صورت وجود)، با خبر سازد.

بنیاد نمی‌تواند کاربری که چنین اعلانی را دریافت کرده‌اند در مورد قانون یا پاسخ مناسب به این احضاریه راهنمایی کند. با این حال بنیاد توجه دارد که چنین کاربرانی ممکن است این حق قانونی را داشته باشند که با ثبت درخواست نقض احضاریه در دادگاه، دسترسی به آن اطلاعات را محدود یا از آن جلوگیری کنند. کاربرانی که مایلند با یک احضاریه یا هر درخواست الزام‌آور دیگر مخالفت کنند باید در خصوص حقوق مرتبط با آن و روندهای موجود راهنمایی قانونی بجویند.

اگر بنیاد در خصوص نقض یا محدود کردن احضاریه در نتیجهٔ درخواست کاربر یا وکیلش یک دستور قانونی از دادگاه دریافت کند، اطلاعات درخواست شده را آشکار نخواهد کرد مگر آن که چنین دستوری را از دادگاه دریافت کند.

کاربران ثبت‌نام کرده ملزم نیستند که نشانی پست الکترونیکی وارد کنند. با این وجود، زمانی که یک کاربر ثبت‌نام کرده تحت تاثیر چنین شرایطی باشد و نشانی پست الکترونیکی وارد نکرده باشد، بنیاد قادر نخواهد بود که کاربر یادشده را در مورد درخواستی که از مجری قانون در خصوص فاش کردن اطلاعات قابل شناسایی شخصی دریافت کرده آگاه کند.

تکذیبنامه

بنیاد ویکی‌مدیا اعتقاد دارد که نگهداری و حفظ مصونیت اطلاعات کاربری ارزشی پراهمیت است. این سیاست حفظ اسرار، همراه با دیگر سیاست‌ها، راه حل‌ها و فعالیت‌های بنیاد، نمایانگر یک تلاش متعهدانه برای ایمن نگاه داشتن اطلاعات محدودی است که از کاربران جمع‌آوری و روی کارسازهای ما نگهداری می‌شود. با این وجود، بنیاد نمی‌تواند تضمین کند که اطلاعات کاربر مخفی باقی خواهند ماند. ما تصدیق می‌کنیم که، با وجود تمام تلاش متعهدانهٔ ما در مخفی نگاه داشتن اطلاعات کاربری، افراد مصمم هنوز ممکن است بتوانند روش‌های استخراج اطلاعات و غیر از آن ایجاد کنند که چنین اطلاعاتی را کشف و منتشر سازند. به همین خاطر، بنیاد نمی‌تواند در مقابل دسترسی غیر مجاز به اطلاعاتی که طی مشارکت در پروژه‌های بنیاد یا جوامع مرتبط تهیه می‌شوند تضمینی بدهد.