Donate/Letter/uk

From the Wikimedia Foundation
Jump to: navigation, search


Звернення засновника Вікіпедії, Джиммі Вейлза

Джимми Уэйлс

Дорогий Читачу,

Сьогодні я прошу Вас підтримати Вікіпедію пожертвою. Це звернення може видатись незвичним: чому один з п'яти найбільш популярних у світі сайтів просить фінансову допомогу від своїх користувачів?

Вікіпедія побудована інакше за будь-який інший веб-сайт, що входить до списку п'ятидесяти найбільш популярних сайтів Інтернету. У нас працює небагато штатних співробітників, усього двадцять три людини. Вміст Вікіпедії розповсюджується вільно і безкоштовно й може бути використано в будь-яких цілях. Наші щорічні видатки складають менше шести мільйонів доларів. Робота Вікіпедії підтримується некомерційною організацією «Фонд Вікімедіа» (Wikimedia Foundation), котру я заснував в 2003 році.

В основі роботи Вікіпедії полягають зусилля всесвітньої спільноти з більш ніж 150 000 добровольців, направлені на вільне розповсюдження знань. За трохи менше ніж вісім років ці добровольці створили більше 11 мільйонів статей на 265 мовах. Кожен місяць більше 275 мільйонів людей користуються інформацією нашого веб-сайту, безкоштовно і без перегляду реклами.

Але Вікіпедія — більше, ніж веб-сайт. Ми розділяємо переконання: «Уявіть собі світ, в якому кожна людина на планеті має вільний доступ до суми людських знань. Це й є наша мета.»

Ваша пожертва допоможе нам кількома способами. Перш за все, Ви допоможете покрити зростаючі витрати на обслуговування мережевого трафіку одного з найбільш популярних сайтів Інтернету. Пожертви також підуть на покращення програмного забезпечення, за допомогою якого працює Вікіпедія, що дозволить полегшити пошук, читання і написання статей. Ми сприяємо росту руху за вільне розповсюдження знань у всьому світі, залучаючи нових добровольців і створюючи стратегічні відношення з закладами культури і освіти.

Вікіпедія унікальна. Вона є найбільшою енциклопедією в історії, що написана добровольцями. Ми віримо в те, що реклама не повинна розміщуватись в Вікіпедії, так само, як її не повинно бути в заповідниках або школах. Ми хочемо зберегти Вікіпедію вільною і сильною, але ми потребуємо допомоги тисяч людей — таких як Ви.

Я запрошую Вас приєднатися до нас, ваша пожертва допоможе зберегти Вікіпедію вільною для всього світу.

Дякую,

Джиммі Вейлз (Jimmy Wales)

Пожертвувати »

Додаткова інформація