Ways to Give/tr

From the Wikimedia Foundation
Jump to navigation Jump to search
In other languages English  · العربية · čeština · dansk · Deutsch · English · español · français · עברית · italiano · 日本語 · latviešu · norsk bokmål · Nederlands · polski · português · português do Brasil · русский · slovenčina · svenska · Türkçe · українська · 中文 · 中文(简体)‎ · 中文(繁體)‎Kredi kartı / Banka kartı

Kredi/banka kartı (bankamatik kartı/nakit alışveriş kartı), eWallet veya internet bankacılığı (bazı ülkelerde) kullanarak bağış yapmak için lütfen önce kıtanızı, ardından ülkenizdeki uygun olan ödeme seçeneklerini seçin.

PayPal

PayPal ile bağış yapmak için lütfen bir para birimi seçin.

Aylık bağış

Kredi kartı/banka kartı veya PayPal vasıtasıyla aylık bağış yapmak için lütfen buraya tıklayın

Çek (posta ile)

Lütfen çeki Wikimedia Vakfı'na ödenebilir şekilde hazırlayın. Lütfen posta yoluyla nakit para göndermeyin.

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA
Note: donations by check are processed directly at our centralized lockbox location which is in Washington, DC.

Hisse senedi bağışı

Senedi kendi komisyonunuzdan bizim komisyonumuza taşımak için, komisyoncuya adımızı, hesap numaramızı ve DTCC takas numaramızı verin. İşlem tamamlandığında, işlemi onaylayabilmemiz için lütfen benefactors@wikimedia.org'e bir e-posta gönderin.

Wikimedia Foundation, Inc. Bank of America

DTC Eligible Securities The Depository Trust Company (DTC) DTC Account Number: 0955 Ref: #16-200-2942639 Account Name: Wikimedia Foundation – Gift Account

Eğer yardıma ihtiyacınız olursa lütfen Avi Cohen ile irtibata geçin.

Havale

Vikimedia Vakfı'na havale yapmak hakkında daha fazla bilgi için lütfen donate@wikimedia.org adresine e-posta gönderin.

Vasiyet hediyesi

Wikimedia Vakfı'na olan bağışlarınız, Vikipedi'nin gelecek kuşaklar için burada bulunduğunu gösterir niteliktedir. Miras Bağışı, arzunuz veya vasiniz aracılığıyla belirlenen herhangi miktardaki bir bağıştır. Miras Bağışları ile ilgili daha fazla bilgi için buraya bakabilir veya benefactors@wikimedia.org adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

Katlayan hediyeler

Katlayan hediyeler, Wikimedia Vakfı'na olan bağışlarınızı ikiye, hatta üçe katlamanın güzel ve kolay bir yoludur.

İşvereninizin Wikimedia Vakfı'na olan bağışlarınızı katlayıp katlamayacağını görmek için burayı tıklatın.

İşvereninizin katlayan bağışlarına ilişkin sorularınız varsa, lütfen matching@wikimedia.org adresine e-posta gönderin.


Gönüllülük-Mesai Saati Eşleşmesi

ABD ve Kanada'daki pekçok şirket, çalışanlarının kâr amacı gütmeyen organizasyonlarda harcadıkları zamanı mesai saatlerinden düşmektedir. Bu konuda daha fazla bilgi için buraya bakınız.

Bu konuyla ilgili sorularınız varsa, lütfen matching@wikimedia.org adresine bir e-posta gönderin.

Maaş kesintisi

SABD ve Kanada'daki bazı çalışanlar, maaş kesintisi vasıtasıyla Wikimedia Vakfı'na bağışta bulunmanın kolay ve müsait bir yolunu teklif etmektedirler. Bunun için lütfen şirketinizden izin isteyin ve gereken her türlü belgeyi şu adrese gönderin:

Wikimedia Foundation, Inc.
P.O. Box 98204
Washington, DC 20090-8204
USA

Donor Advised Funds

Donor Advised Funds (DAFs) allow you to combine the most favorable tax benefits with the flexibility to support your preferred causes. If you’d like to recommend a grant to the Wikimedia Foundation directly from your DAF, please see the links below:

Please contact us at benefactors@wikimedia.org if you have questions or if your DAF of choice is not listed.

Amazon Pay

You can make a donation in U.S. Dollars through Amazon Pay, please select an amount and choose "Amazon Pay". If you are donating via Amazon in a currency other than U.S. Dollars, please be aware that your funding source may be rejected or that you may experience extra charges associated with converting a charge into another currency. We encourage you to contact your bank for more information.

Bitcoin

As of late April 2018, our Bitcoin processor has deprecated their services, and we are searching for alternatives. We apologize for the inconvenience, and hope to have the Bitcoin option available again soon.