Policy:Privacy policy/Subpoena frequently asked questions/uk: Difference between revisions

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
Content deleted Content added
FuzzyBot (talk | contribs)
Updating to match new version of source page
Perohanych (talk | contribs)
No edit summary
 
Line 1: Line 1:
<languages />
<languages />
{{Privacy policy-translations}}
{{Privacy policy-translations}}
{{Policy FAQ disclaimer|page=Політики конфіденційності Фонду Вікімедіа|pagelink=Special:MyLanguage/Policy:Privacy policy}}
{{Policy FAQ disclaimer|page=Політика приватності Фонду Вікімедіа|pagelink=Special:MyLanguage/Policy:Privacy policy}}
= Політика конфіденційності Фонду Вікімедіа: Часті запитання щодо повісток в суд =
= Політика конфіденційності Фонду Вікімедіа: Часті запитання щодо повісток в суд =
== Що таке повістка в суд? ==
== Що таке повістка в суд? ==

Latest revision as of 13:41, 16 April 2024

Політика конфіденційності Фонду Вікімедіа: Часті запитання щодо повісток в суд

Що таке повістка в суд?

Повістка в суд — це документ, що наказує комусь з'явитись чи надати докази у зв'язку із судовим позовом. Однією з форм такої повістки є наказ постачальнику послуг розкрити про користувачів інформацію, що може їх персонально ідентифікувати на основі їхніх дій на вебсайті. Повістки в суд можуть видавати адвокати, що представляють одну зі сторін у справі, а також вони можуть містити вимоги, які в деяких випадках можна розцінити як надмірні. Однак деякі заперечення проти повістки можуть бути відхилені та можуть не враховуватись у суді, якщо тільки не вдасться заблокувати питання шляхом оперативного оскарження повістки.

Чому хтось намагається здобути мої персональні дані?

Загалом, повістка, метою якої є розкрити особу анонімного мовця, надходить до стороннього вебсайту під час стадії виявлення нових фактів (чи стадії збирання доказів) у судовому процесі. Позивач зазвичай бажає ідентифікувати особу, яка, за словами позивача, начебто завдала йому якоїсь шкоди. Така гадана шкода може стати результатом публікації якогось матеріалу в мережі, такого як статті чи якогось коментаря на сторінці обговорення, які, скажімо, є наклепницькими чи є порушенням авторських прав, за словами позивача. Позивач може ідентифікувати користувача на основі його IP-адреси чи зареєстрованої адреси електронної пошти, поділившись цією інформацією з відповідним інтернет-провайдером. Після того, як позивач таким чином визначить реальну особу користувача, з'явиться можливість подати в суд, чи навіть притягнути до кримінальної відповідальності такого користувача у зв'язку із гаданою завданою ним шкодою.

Що трапиться, якщо я не буду нічого робити?

Якщо Ви не вживете необхідних юридичних заходів, Фонд Вікімедіа може бути змушеним надати інформацію, за якою Вашу особу можливо ідентифікувати, чи будь-яку іншу інформацію у відповідь на повістку. Як тільки особа чи організація, що надіслала таку повістку, визначить Вашу особу, стане ймовірним, скажімо, що Ваше ім'я буде згадане в судовому позові.

Що я можу зробити, щоб оскаржити повістку?

Зважаючи на складність юридичних аргументів та процедурних вимог, так само як і складність зберігання анонімності при самостійному здійсненні юридичних процедур, наполегливо рекомендуємо якомога швидше проконсультуватися з юристом, особливо перед тим, як починати боротьбу проти вимог повістки. Правила й процедури оскарження такої повістки залежатимуть від того, в якій юрисдикції таку повістку було видано.

У деяких юрисдикціях Ви можете мати змогу надсилати позивачам письмові заперечення. В інших юрисдикціях єдиною Вашою опцією може бути лише подання до суду пропозиції про анулювання повістки (тобто прохання до суду визнати повістку недійсною). В будь-якому випадку, для того, щоб захистити від розкриття інформацію, яка може допомогти Вас ідентифікувати, чи будь-яку іншу інформацію, важливо, щоб Ви вжили всіх необхідних заходів до певних дедлайнів.

У рамках подальшого вивчення цього питання, Вам можуть бути цікаві такі сайти:

Сторінки про конфіденційність