Політика конфіденційності/Часті запитання щодо повісток в суд

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
The printable version is no longer supported and may have rendering errors. Please update your browser bookmarks and please use the default browser print function instead.
This page is a translated version of the page Policy:Privacy policy/Subpoena frequently asked questions and the translation is 100% complete.

Політика конфіденційності Фонду Вікімедіа: Часті запитання щодо повісток в суд

Що таке повістка в суд?

Повістка в суд — це документ, що наказує комусь з'явитись чи надати докази у зв'язку із судовим позовом. Однією з форм такої повістки є наказ постачальнику послуг розкрити про користувачів інформацію, що може їх персонально ідентифікувати на основі їхніх дій на вебсайті. Повістки в суд можуть видавати адвокати, що представляють одну зі сторін у справі, а також вони можуть містити вимоги, які в деяких випадках можна розцінити як надмірні. Однак деякі заперечення проти повістки можуть бути відхилені та можуть не враховуватись у суді, якщо тільки не вдасться заблокувати питання шляхом оперативного оскарження повістки.

Чому хтось намагається здобути мої персональні дані?

Загалом, повістка, метою якої є розкрити особу анонімного мовця, надходить до стороннього вебсайту під час стадії виявлення нових фактів (чи стадії збирання доказів) у судовому процесі. Позивач зазвичай бажає ідентифікувати особу, яка, за словами позивача, начебто завдала йому якоїсь шкоди. Така гадана шкода може стати результатом публікації якогось матеріалу в мережі, такого як статті чи якогось коментаря на сторінці обговорення, які, скажімо, є наклепницькими чи є порушенням авторських прав, за словами позивача. Позивач може ідентифікувати користувача на основі його IP-адреси чи зареєстрованої адреси електронної пошти, поділившись цією інформацією з відповідним інтернет-провайдером. Після того, як позивач таким чином визначить реальну особу користувача, з'явиться можливість подати в суд, чи навіть притягнути до кримінальної відповідальності такого користувача у зв'язку із гаданою завданою ним шкодою.

Що трапиться, якщо я не буду нічого робити?

Якщо Ви не вживете необхідних юридичних заходів, Фонд Вікімедіа може бути змушеним надати інформацію, за якою Вашу особу можливо ідентифікувати, чи будь-яку іншу інформацію у відповідь на повістку. Як тільки особа чи організація, що надіслала таку повістку, визначить Вашу особу, стане ймовірним, скажімо, що Ваше ім'я буде згадане в судовому позові.

Що я можу зробити, щоб оскаржити повістку?

Зважаючи на складність юридичних аргументів та процедурних вимог, так само як і складність зберігання анонімності при самостійному здійсненні юридичних процедур, наполегливо рекомендуємо якомога швидше проконсультуватися з юристом, особливо перед тим, як починати боротьбу проти вимог повістки. Правила й процедури оскарження такої повістки залежатимуть від того, в якій юрисдикції таку повістку було видано.

У деяких юрисдикціях Ви можете мати змогу надсилати позивачам письмові заперечення. В інших юрисдикціях єдиною Вашою опцією може бути лише подання до суду пропозиції про анулювання повістки (тобто прохання до суду визнати повістку недійсною). В будь-якому випадку, для того, щоб захистити від розкриття інформацію, яка може допомогти Вас ідентифікувати, чи будь-яку іншу інформацію, важливо, щоб Ви вжили всіх необхідних заходів до певних дедлайнів.

У рамках подальшого вивчення цього питання, Вам можуть бути цікаві такі сайти:

Сторінки про конфіденційність