Wikimedia Foundation Kasutustingimused

From Wikimedia Foundation Governance Wiki
Revision as of 22:32, 20 March 2024 by RStallman (WMF) (talk | contribs) (Created page with "Täname, et leidsite aega nende kasutustingimuste lugemiseks ning meil on väga hea meel, et panustate projektidesse ja kasutate meie teenuseid. Oma panuse kaudu aitate luua midagi tõeliselt suurt - mitte ainult olulist koostööd redigeeritud võrdlusprojektide kogumit, mis pakub haridust ja teavet miljonitele, kellel võib muidu puududa juurdepääs, vaid ka dünaamilist sarnaselt mõtlevate ja kaasatud eakaaslaste kogukonda, mis keskendub väga üllale eesmärgile.")

Shortcut:
ToU

Meie kasutustingimused

Kujutage ette maailma, kus iga inimene saab vabalt jagada kõiki oma teadmisi. See on meie pühendumus.Meie nägemuse avaldus

Tere tulemast Wikimediasse! Wikimedia Foundation, Inc. (edaspidi „meie“ või „fond“) on mittetulunduslik heategevusorganisatsioon, mille peakorter asub Ameerika Ühendriikides Californias San Franciscos ja mille missiooniks on anda inimestele kogu maailmas volitused koguda ja arendada sisu tasuta litsentsi alusel või avalikus omandis ning levitada seda tõhusalt ja ülemaailmselt tasuta.

Meie dünaamilise kogukonna toetamiseks pakume olulist infrastruktuuri ja organisatsioonilist raamistikku mitmekeelsete wiki projektide ja nende väljaannete arendamiseks (nagu on selgitatud meie Wikimedia projektide lehel) (edaspidi „projektid”) ja muid püüdlusi, mis seda missiooni täidavad. Püüame teha ja hoida projektide haridus- ja teabesisu Internetis tasuta ja pidevalt kättesaadavana.

Me tervitame teid („teie” või „kasutaja”) projektide lugeja või kaastöötajana ja soovitame teil liituda Wikimedia kogukonnaga. Enne osalemist palume teil siiski lugeda läbi järgmised kasutustingimused („kasutustingimused”) ja nendega nõustuda.

Overview

Need kasutustingimused räägivad teile meie avalikest teenustest Wikimedia Foundationis, meie suhetest teiega kui kasutajaga ning õigustest ja kohustustest, mida me koos peame järgima. Me majutame erakordse hulga hariduslikku ja informatiivset sisu, mis kõik on kaasa aidanud ja teinud võimalikuks sellised kasutajad nagu sina. Üldiselt me ei panusta, jälgi ega kustuta sisu (üksikute eranditega, näiteks selliste poliitikate alusel nagu need kasutustingimused, õigusnõuete täitmiseks või tõsiste kahjude kiireloomuliste ohtude korral). See tähendab, et toimetuskontroll on teie ja teie kaaskasutajate kätes, kes sisu loovad ja haldavad.

Kogukond - projektide ja / või nende veebisaitide (edaspidi „projekti veebisaidid”) pidevalt ehitavate ja kasutatavate kasutajate võrgustik - on peamine vahend, mille kaudu missiooni eesmärgid saavutatakse. Kogukond aitab kaasa meie projektide ja projektide veebisaitide haldamisele. Kogukond täidab ka kriitilise tähtsusega funktsiooni projekti konkreetsete väljaannete (nt Wikipedia projekti erikeelsete väljaannete või Wikimedia Commonsi mitmekeelse väljaande) poliitikate loomisel ja jõustamisel.

Teie, kasutaja, olete teretulnud liituma kaastöötajana, toimetajana või autorina, kuid peate järgima eeskirju, mis reguleerivad iga sõltumatut projekti väljaannet, sealhulgas universaalset käitumiskoodeksit (Universal Code of Conduct, UCoC), mis kehtivad kõigile projekti väljaannetele. Suurim meie projektidest on Wikipedia, kuid me haldame ka teisi projekte, millest igaühel on erinevad eesmärgid ja töömeetodid. Igal projekti väljaandel on meeskond, kuhu kuuluvad kaastöötajad, toimetajad või autorid, kes töötavad koos, et luua ja hallata selle projekti väljaande sisu. Olete teretulnud nende meeskondadega liituma ja nendega koostööd tegema, et neid projekte paremaks muuta. Kuna oleme pühendunud sellele, et muuta sisu avalikkusele vabalt kättesaadavaks, tehakse teie poolt pakutav sisu kättesaadavaks tasuta litsentsi alusel või avalikustatakse.

Pidage meeles, et olete juriidiliselt vastutav kõigi oma kaastööde, muudatuste ja Wikimedia sisu taaskasutamise eest Ameerika Ühendriikide seaduste ja muude kohaldatavate seaduste alusel (mis võivad hõlmata seadusi, kus teie või teie kaastöö teema asub). See tähendab, et sisu postitamisel, muutmisel või taaskasutamisel on oluline olla ettevaatlik. Seda vastutust arvestades on meil mõned reeglid selle kohta, mida te ei saa teha, millest enamik on kas teie enda või teiste sarnaste kasutajate kaitsmiseks. Pidage meeles, et meie hostitav sisu on mõeldud ainult üldiseks teavitamiseks, nii et kui vajate konkreetse küsimuse jaoks ekspertnõu (nt meditsiinilised, õiguslikud või finantsküsimused), peaksite otsima sobiva spetsialisti abi. Lisame ka muid olulisi teatisi ja lahtiütlemisi, seega lugege need kasutustingimused tervikuna läbi.

Selguse huvides on teised organisatsioonid, näiteks kohalikud Wikimedia peatükid ja ühendused, kes võivad osaleda samas missioonis, siiski õiguslikult sõltumatud ja Wikimedia Foundationist eraldi. Kui sihtasutus ei ole antud projekti veebisaidil volitatud osapoolena teisiti öelnud, ei vastuta need teised organisatsioonid projekti veebisaidi või selle sisu toimimise eest.

1. Meie teenused

Wikimedia Foundation on pühendunud tasuta mitmekeelse sisu kasvu, arendamise ja levitamise soodustamisele ning nende vikipõhiste projektide täieliku sisu avalikkusele tasuta majutamisele. Meie roll on korraldada maailma suurimaid koostöös toimetatud võrdlusprojekte, mille leiate siit. Kuid me tegutseme ainult veebimajutusteenuse pakkujana, säilitades infrastruktuuri ja organisatsiooni raamistiku. See infrastruktuur ja raamistik võimaldavad meie kasutajatel luua projekte, aidates kaasa ja redigeerides sisu ise. Samuti võimaldavad need meie kasutajatel seda sisu uuesti kasutada. Meie hooldatav infrastruktuur sisaldab spetsiaalset tehnoloogilist infrastruktuuri, mis võimaldab kasutajatel programmide abil suhelda ja taaskasutada projektide sisu (edaspidi „rakenduse programmeerimisliides” või „API-d”) ja mobiilirakendusi.

Nagu kasutatakse ülejäänud kasutustingimustes, koosnevad meie teenused järgmisest: Projekti veebisaidid, mida me majutame, tehnoloogiline infrastruktuur, mida me säilitame, ja kõik tehnilised ruumid, mida me oma projektide hooldamiseks ja täiustamiseks majutame.

Meie ainulaadse rolli tõttu on paar asja, mida peaksite teadma, kui kaalute meie suhteid teiega, projektidega ja teiste kasutajatega:

  1. Me ei võta toimetaja rolli: Kuna projekte redigeeritakse ühiselt, pakuvad valdav osa meie hostitavast sisust kasutajad ja me ei võta toimetaja rolli. See tähendab, et me üldjuhul ei jälgi ega redigeeri projekti veebisaitide sisu ning me ei vastuta selle sisu eest. Samamoodi, kui me ei ole sõnaselgelt teisiti öelnud, ei toeta me oma teenuste kaudu väljendatud arvamusi ning me ei esinda ega garanteeri projektide kohta esitatud kogukonna sisu tõepärasust, täpsust ega usaldusväärsust.
  2. Vastutate oma tegude eest: Te olete juriidiliselt vastutav oma muudatuste ja kaastööde eest projektides, projektide sisu taaskasutamise, API-de kasutamise ja meie teenuste üldisema kasutamise eest. Omaenda kaitseks peaksite olema ettevaatlik ja vältima mistahes meetmete kasutuselevõtmist, mis võivad kohaldatavate seaduste alusel kaasa tuua kriminaal- või tsiviilvastutuse. Selguse huvides hõlmab kohaldatav seadus vähemalt Ameerika Ühendriikide ja California osariigi seadusi. Teiste riikide puhul määratakse see juhtumipõhiselt. Kuigi me ei pruugi selliste toimingutega nõustuda, hoiatame kasutajaid – eriti toimetajaid, kaastöötajaid ja autoreid –, et USA-välised ametiasutused võivad püüda teie suhtes kohaldada muid riigi seadusi, sealhulgas kohalikke seadusi, kus te elate või kus sisu vaatate või redigeerite. Üldiselt ei saa me pakkuda selliste seaduste kohaldamise vastu mingit kaitset, garantiid, puutumatust ega hüvitisi.

2. Privaatsuspoliitika

Palume teil meie privaatsuspoliitika tingimusedläbi vaadata, et oleksite teadlik sellest, kuidas me teie andmeid kogume ja kasutame.

3. Sisu, mida me hostime

  1. Mõned materjalid võivad olla taunitavad või ekslikud: Kuna majutame laias valikus sisu, mida toodavad või koguvad kaaskasutajad, võite kokku puutuda materjaliga, mis on teie arvates solvav, ekslik, eksitav, väärmärgistatud või muul viisil taunitav. Seetõttu palume teil kasutada meie teenuste kasutamisel tervet mõistust ja nõuetekohast otsustusvõimet.
  2. Projektide sisu on mõeldud ainult üldiseks teavitamiseks: Kuigi meie projektides on palju teavet, mis puudutab professionaalseid teemasid, sealhulgas meditsiinilisi, juriidilisi või finantsküsimusi, on see sisu esitatud ainult üldise teavitamise eesmärgil. Seda ei tohiks võtta professionaalse nõuandena. Palun otsige sõltumatut professionaalset nõustamist kelleltki, kes on litsentsitud või kvalifitseeritud vastavas valdkonnas, selle asemel, et tegutseda ühes projekti veebisaidil sisalduva mis tahes teabe, arvamuse või nõuannete põhjal.

4. Teatud tegevustest hoidumine

Wikimedia Foundationi hallatavad projektid eksisteerivad ainult tänu selliste kasutajate dünaamilisele kogukonnale nagu teie, kes teevad koostööd sisu kirjutamiseks, redigeerimiseks ja parandamiseks. Meil on hea meel, et osalete selles kogukonnas. Soovitame teil kogukonna teistega suheldes olla viisakas, tegutseda heas usus ning teha muudatusi ja panustada ühise projekti missiooni edendamiseks. Palume kõigil kasutajatel üle vaadata ja järgida universaalset käitumiskoodeksit („UCoC“), mis sätestab nõuded kollegiaalsele ja tsiviilkoostööle kõigis projektides, mida me võõrustame.

Teatud tegevused, olenemata sellest, kas need on kohaldatavate õigusaktide alusel seaduslikud või ebaseaduslikud, võivad olla teistele kasutajatele kahjulikud ja rikkuda meie reegleid ning mõned tegevused võivad samuti vastutusele võtta. Seetõttu ei tohi te enda ja teiste kasutajate kaitseks osaleda sellistes tegevustes meie projektides ega neid muul viisil kasutada. Need tegevused hõlmavad järgmist:

Teiste ahistamine ja kuritarvitamine

  • ähvarduste, jälitamise, rämpsposti, vandalismi või ahistamisega tegelemine, nagu on kirjeldatud UCoC-s;
  • ketiposti, rämpsposti või rämpsposti edastamine teistele kasutajatele;
  • sisu postitamine või muutmine eesmärgiga tõsiselt kahjustada teisi, näiteks tahtlikud ajendid enesevigastamisele või epilepsia tahtlik vallandamine.
Teiste isikute privaatsuse rikkumine
  • teiste privaatsusõiguste rikkumine Ameerika Ühendriikide seaduste või muude kohaldatavate seaduste alusel (mis võivad hõlmata seadusi, kus te elate või kus sisu vaatate või redigeerite);
  • isiku tuvastamist võimaldava teabe küsimine privaatsuse ahistamise, kasutamise või rikkumise eesmärgil või mis tahes reklaami- või kaubanduslikul eesmärgil, mida Wikimedia Foundation ei ole selgesõnaliselt heaks kiitnud; ja
  • isiku tuvastamist võimaldava teabe küsimine alla 18-aastastelt või alla 18-aastastelt isikutelt, kui olete üle 18-aastane, ebaseaduslikul eesmärgil või alaealiste tervist või heaolu käsitlevate kohaldatavate seaduste rikkumisel.
Valeavaldused, kellegi teisena esinemine või pettus
  • Tahtlikult või teadlikult postitades sisu, mis kujutab endast laimu või laimamist Ameerika Ühendriikide seaduste alusel;
  • sisu postitamine või muutmine eesmärgiga teisi petta või eksitada;
  • üritades kujutada endast teist kasutajat või üksikisikut, eksitades teie seotust mis tahes üksikisiku või ettevõttega, varjates teie seotust mis tahes üksikisiku või ettevõttega, kui nende tingimuste või kohaliku projektipoliitika kohaselt on avaldamine nõutav, või kasutades teise isiku nime või kasutajanime, kavatsusega petta; ja
  • pettusega tegelemine.
Intellektuaalomandi õiguste rikkumine
  • Autoriõiguste, kaubamärkide, patentide või muude kohaldatavate seaduste kohaste omandiõiguste rikkumine.
Meie teenuste väärkasutamine muudel ebaseaduslikel eesmärkidel
  • lapspornograafia või muu sisu postitamine, mis rikub lapsporno või laste seksuaalse kuritarvitamise materjali suhtes kohaldatavat seadust, või teiste jaoks sellise materjali loomise või jagamise julgustamine, hooldamine või propageerimine;
  • postitamine või kauplemine sündsusetu materjaliga, mis on kohaldatava õiguse kohaselt ebaseaduslik; ja
  • teenuste kasutamine viisil, mis ei ole kooskõlas kehtivate seadustega.
Rajatiste häiriv ja ebaseaduslik väärkasutamine
  • sisu postitamine või levitamine, mis sisaldab viirusi, pahavara, usse, Trooja hobuseid, pahatahtlikku koodi või muud seadet, mis võib kahjustada meie või teiste kasutajate tehnilist infrastruktuuri või süsteemi;
  • projekti veebisaitide automatiseeritud kasutamine, mis on teenuste kuritarvitavad või häirivad, rikuvad vastuvõetavaid kasutuspõhimõtteid, kui need on saadaval või mille Wikimedia kogukond ei ole heaks kiitnud;
  • teenuste häirimine, koormates põhjendamatult API-d, projekti veebisaiti või konkreetse projekti veebisaidiga ühendatud võrke või servereid;
  • teenuste häirimine, koondades mis tahes projekti veebisaidid suhtluse või muu liiklusega, mis ei viita tõsisele kavatsusele kasutada projekti veebisaiti nimetatud eesmärgil;
  • teadlik juurdepääs, võltsimine või kasutamine mis tahes meie mitteavalikes piirkondades meie arvutisüsteemides ilma loata; ja
  • meie tehniliste süsteemide või võrkude haavatavuse uurimine, skannimine või katsetamine, välja arvatud juhul, kui on täidetud kõik järgmised tingimused:
  • sellised meetmed ei kuritarvita ega häiri põhjendamatult meie tehnilisi süsteeme ega võrgustikke;
  • sellised tegevused ei ole isikliku kasu saamiseks (välja arvatud teie töö jaoks krediidi andmine);
  • te teatate mistahes haavatavustest asjakohastele arendajatele (või parandate seda ise); ja
  • te ei tee selliseid toiminguid pahatahtliku või hävitava kavatsusega.

Tasulised sissemaksed ilma avalikustamiseta
  • Te peate avalikustama iga tööandja, kliendi, kavandatud kasusaaja ja seose seoses mis tahes panusega, mille eest te saate või mida te ootate hüvitist saama. Te peate selle avalikustama vähemalt ühel järgmistest viisidest:
  • avaldus teie kasutajalehel,
  • avaldust kõnelehel, mis on kaasas mis tahes tasuliste sissemaksetega, või
  • mistahes makstud sissemaksetega kaasnevas redigeerimiskokkuvõttes olev avaldus.
  • Lisaks, kui teete Wikipedias projektide reklaami redigeerimisteenuste avaliku postitamise mistahes kompensatsiooni eest, peate avalikustama kõik Wikipedia kontod, mida olete selle teenuse jaoks kasutanud või kasutate kolmanda osapoole teenuse avalikus postitamises.
  • Kohaldatav õigus või projektispetsiifilised eeskirjad ja sihtasutuse eeskirjad ja suunised, näiteks need, mis käsitlevad huvide konflikte, võivad tasulisi sissemakseid veelgi piirata või nõuda üksikasjalikumat avalikustamist. Näiteks Wikimedia kaubamärkide (määratletud edaspidi jaotises 6) rikkumine tasuliste redigeerimisteenuste reklaamimiseks, varem asjakohaselt avaldatud tasuliste muudatuste avalikustamise eemaldamine või väljalogitud tasuline redigeerimine viisil, mis muudab piisava avalikustamise praktiliseks võimatuseks, rikub seda jaotist.
  • Wikimedia projekti kogukond võib võtta vastu alternatiivse tasulise sissemakse avalikustamise poliitika, mis võib käesolevat jaotist täiendada või asendada. Kui projekt võtab vastu alternatiivse avalikustamispoliitika, võite selle poliitika täita selles jaotises esitatud nõuete asemel (pealkiri „Tasulised kaastööd ilma avalikustamiseta”), kui panustate sellesse konkreetsesse projekti.
Lisateabe saamiseks lugege meie KKK-d tasuliste sissemaksete avaldamise kohta.

Jätame endale õiguse kasutada oma jõustamiskaalutlusõigust seoses käesolevate kasutustingimuste 4. jaotise sätetega. Vajaduse korral võib nende tingimuste jõustamine hõlmata meetmeid, mida ei ole Wikimedia Foundationi büroo tegevuspoliitikas loetletud. Kui jõustamine on vajalik uutel asjaoludel, teeme jõupingutusi hiljemalt ühe (1) aasta jooksul, et uuendada büroo tegevuspoliitikat uut tüüpi tegevuse kataloogimiseks.

Turundusettevõtte vahendamised

Kompensatsiooni saavate kasutajate avalikustamata redigeerimine tekitab ebamõistliku koormuse vabatahtlikele toimetajatele, kes uurivad ja jõustavad kogukonna poliitikat. Seetõttu nõustute avalikustamata tasulise redigeerimisega seotud selle jaotise rikkumiste korral esitama siduva „Med-Arb” („turundusettevõtte vahendus”), nagu on kirjeldatud käesolevate kasutustingimuste jaotises 14.

5. Salasõna turvalisus

Teie vastutate oma salasõna ja muude turvavolituste kaitsmise eest ning ei tohi neid kunagi kolmandatele isikutele avaldada.

6. Kaubamärgid

Kuigi teil on projekti veebisaitide sisu taaskasutamiseks märkimisväärsed vabadused, on oluline, et Wikimedia Foundationis kaitseksime oma kaubamärgiõigusi, et saaksime kaitsta oma kasutajaid petturlike impersonaatorite eest. Seetõttu palume teil austada meie kaubamärke. Kõik Wikimedia Foundationi kaubamärgid kuuluvad Wikimedia Foundationile ning meie ärinimede, kaubamärkide, teenusemärkide, logode või domeeninimede igasugune kasutamine peab olema kooskõlas käesolevate kasutustingimustega ja meie kaubamärgipoliitikaga.

7. Sisu litsentsimine

Vabade teadmiste ja vaba kultuuri ühiste kasvatamiseks peavad kõik projektide või projektide veebisaitidesse panustavad kasutajad andma üldsusele laialdased õigused oma kaastööde vabaks levitamiseks ja taaskasutamiseks, kui see on nõuetekohaselt omistatud ning sama vabadus taaskasutamiseks ja levitamiseks antakse mistahes tuletatud teostele. Kooskõlas meie eesmärgiga pakkuda võimalikult laiale avalikkusele tasuta teavet, nõuame, et kogu esitatud sisu oleks vajaduse korral litsentsitud nii, et see oleks vabalt taaskasutatav kõigile, kes sellele juurde pääsevad.

Nõustute järgmiste litsentsimisnõuetega:

  1. Tekst, millele teil on autoriõigus: Kui esitate teksti, millele teil on autoriõigus, nõustute litsentsima seda: Kasutajad võivad järgida kas ühte litsentsi või mõlemat.
    Ainus erand on see, kui projekti väljaanne või funktsioon nõuab teistsugust litsentsi. Sellisel juhul nõustute litsentsima mistahes teksti, mille lisate projekti väljaande või funktsiooni määratud konkreetse litsentsi alusel. Pange tähele, et need litsentsid lubavad teie kaastööde kaubanduslikku kasutamist, kui need kasutusviisid vastavad vastavate litsentside tingimustele. Kui teil on CC BY-SA 4.0-ga hõlmatud Sui generis andmebaasiõigused, loobute nendest õigustest. Näitena tähendab see, et fakte, mida te projektidesse lisate, võib vabalt ilma omistamiseta uuesti kasutada.
  2. Autorluse omistamine: Autorluse omistamine on nende litsentside oluline osa. Me peame seda viite tegemiseks, kui viide on tehtud - autoritele nagu teie. Teksti koostamisel nõustute olema viidatud mistahes alljärgneval viisil:
    1. hüperlinki (kui võimalik) või URL-i kaudu artiklile, mille koostamisele olete kaasa aidanud (kuna igal artiklil on ajaloo leht, kus on loetletud kõik kaasautorid, autorid ja toimetajad);
    2. hüperlingi (kui võimalik) või URL-i kaudu alternatiivsele, vabalt ligipääsetavale stabiilsele veebikoopiale, mis vastab asjakohasele litsentsile ja viitab autoritele viisil, mis on samaväärne projekti veebisaidil tehtud viitega; või
    3. Kõigi autorite loendi kaudu (kuid pange tähele, et kõiki autorite loendeid võib filtreerida, et välistada väga väikesed või ebaolulised kaastööd).
  3. Teksti importimine: Võite importida teksti, mille olete mujalt leidnud või mille olete teistega koostanud, kuid sellisel juhul kinnitate ja garanteerite, et tekst on saadaval tingimustel, mis ühilduvad CC BY-SA-ga (või nagu eespool selgitatud, muu litsents, kui projekti väljaanne või funktsioon seda erandkorras nõuab). Ühilduvate litsentside loendit vt Creative Commons. Te ei tohi importida sisu, mis on saadaval ainult GFDL-i alusel.
    Nõustute, et kui impordite teksti CC litsentsi alusel, mis nõuab autorluses omistamist, peate autori(te)le mõistlikul viisil viitama. Kui sellist viitamist tehakse tavaliselt lehe ajaloo kaudu (nt Wikimedia sisemine kopeerimine), piisab viitamisest teksti importimisel lehe ajaloos salvestatud redigeerimiskokkuvõttes. Autorluse omistamise nõuded on mõnikord liiga sekkuvad konkreetsetesse asjaoludesse (olenemata litsentsist) ja võib esineda juhtumeid, kus Wikimedia kogukond otsustab, et imporditud teksti ei saa sel põhjusel kasutada.
  4. Mittetekstiline meedia: Projektide mittetekstiline meedia on saadaval mitmesuguste erinevate litsentside alusel, mis toetavad üldist eesmärki võimaldada piiramatut korduskasutust ja ümberjaotamist. Mittetekstimeediumi panustamisel nõustute järgima selliste litsentside nõudeid, nagu on kirjeldatud meie litsentsimispoliitikas, ja samuti täitma konkreetse projekti väljaande või funktsiooni nõudeid, millesse panustate. Lisateavet mittetekstimeedia panuse kohta Wikimedia Commonsile leiate ka Wikimedia Commonsi litsentsimispoliitikast.
  5. Litsentsi tagasivõtmist ei toimu: Välja arvatud juhul, kui see on teie litsentsiga kooskõlas, nõustute, et te ei tühista ega taotle ühepoolselt ühtegi litsentsi, mille olete nende kasutustingimuste alusel andnud projektidele või funktsioonidele kaasa aidanud tekstisisu või mittetekstimeedia jaoks, isegi kui lõpetate meie teenuste kasutamise.
  6. Avaliku domeeni sisu: Avalikus omandis olev sisu on teretulnud. Siiski on oluline, et kinnitaksite sisu avaliku domeeni staatust Ameerika Ühendriikide seaduste ja muude riikide seaduste alusel, nagu nõuab konkreetne projekti väljaanne. Kui lisate sisu, mis on üldkasutatav, garanteerite, et materjal on tegelikult üldkasutatav, ja nõustute seda asjakohaselt märgistama.
  7. Taaskasutamine: Meie poolt hostitava sisu taaskasutamine on teretulnud, kuigi on olemas erandeid „õiglase kasutamise” alusel loodud sisu või sarnaste erandite kohta kohaldatava autoriõiguse seaduse alusel. Igasugune korduskasutamine peab vastama aluseks olevale litsentsi(de)le.
    Kui taaskasutate või levitate Wikimedia kogukonna poolt välja töötatud tekstilehte, nõustute autorluse omistamisega mistahes järgmisel viisil:
    1. hüperlinki (kui võimalik) või URL-i kaudu artiklile, mille koostamisele olete kaasa aidanud (kuna igal artiklil on ajaloo leht, kus on loetletud kõik kaasautorid, autorid ja toimetajad);
    2. hüperlingi (kui võimalik) või URL-i kaudu alternatiivsele, vabalt ligipääsetavale stabiilsele veebikoopiale, mis vastab asjakohasele litsentsile ja viitab autoritele viisil, mis on samaväärne projekti veebisaidil tehtud viitega; või
    3. kõigi autorite loendi kaudu (kuid pange tähele, et kõiki autorite loendeid võib filtreerida, et välistada väga väikesed või ebaolulised kaastööd).

    Kui tekstis sisalduv sisu imporditakse teisest allikast, on võimalik, et sisu on litsentsitud kooskõlas CC BY-SA litsentsiga, kuid mitte GFDL-ga (nagu on kirjeldatud eespool "Teeksi impordimine"). Sellisel juhul nõustute järgima vastavat CC BY-SA litsentsi ja teil ei ole võimalust seda GFDL alusel uuesti litsentsida. Selleks et teada saada, millist litsentsi on vaja sisule, mida soovite uuesti kasutada või levitada, peaksite läbi vaatama lehekülje allpool, lehekülje ajalugu ja arutelulehekülge.

    Lisaks märge, et välistest allikatest pärit ja projekti importimiseks kaasatud tekst võib olla litsentsi all, millega lisatakse lisatunnistamise nõuded. Kasutajad nõustuvad selgelt märkma need täiendavad määramisnõuded. Projekti puhul võivad need nõuded olla näiteks banneris või muudes märkustes, milles märgitakse, et osa või kogu sisu on algselt avaldatud mujal. Kui on olemas selliseid nähtavaid märke, peaksid neid uuesti kasutatavad kasutajad säilitama.

    Te nõustute, et te ei kasuta tekstivälist meediaid, kui olete nõus järgima kehtivat litsentsi, mille alusel töö on kättesaadavaks tehtud (mis saab teada teha, kui klikkida töö peal ja vaadata selle kirjeldusleheküljel lisentsingute ja/või vaadata selle töö jaoks kohaldatavat allikasidet). Kui kasutate uuesti sisu, mida me hoistame, nõustute järgima asjakohaseid attribuutsiooni nõudeid, mis on seotud aluseks oleva litsentsi või litsentsiga.
  8. Muudatused või täiendused materjalile, mida te taaskasutate: Projekti veebisaidilt saadud teksti muutmisel või täienduste tegemisel nõustute litsentsima muudetud või lisatud sisu vastavalt CC BY-SA 4.0 või uuemale versioonile (või nagu eespool selgitatud, muu litsentsi, kui konkreetne projekti väljaanne või funktsioon seda erandkorras nõuab).
    Projekti veebisaidilt saadud mistahes mittetekstimeediumi muutmisel või täiendamisel nõustute litsentsima muudetud või lisatud sisu vastavalt mistahes litsentsile, mille alusel töö on kättesaadavaks tehtud.
    Nii tekstisisu kui ka mittetekstimeedia puhul nõustute selgelt märkima, et algset tööd on muudetud. Kui kasutate tekstisisu uuesti vikis, piisab, kui märkida lehe ajaloos, et olete imporditud teksti muutnud. Iga levitatava koopia või muudetud versiooni kohta nõustute lisama litsentsiteate, milles on kirjas, millise litsentsi alusel töö välja antakse, koos hüperlingi või URL-iga litsentsi tekstile või litsentsi koopiale.

8. DMCA vastavus

Wikimedia Foundation soovib tagada, et meie majutatavat sisu saavad teised kasutajad uuesti kasutada, kartmata vastutust, ja et see ei riku teiste omandiõigusi. Õigluses meie kasutajate, samuti teiste loojate ja autoriõiguste omanike suhtes on meie poliitika vastata väidetava rikkumise teadetele, mis vastavad digitaalse aastatuhande autoriõiguse seaduse (Digital Millennium Copyright Act, DMCA) formaalsustele. DMCA kohaselt lõpetame asjakohastel asjaoludel oma süsteemi ja võrgu nende kasutajate ja kontoomanike tegevuse, kes on meie projektide ja teenuste korduvad rikkujad.

Kuid me mõistame ka seda, et mitte iga mahavõtmise teade ei kehti või on heas usus. Sellistel juhtudel soovitame kasutajatel tungivalt esitada vastuväited, kui nad usuvad asjakohaselt, et DMCA eemaldamisnõue on kehtetu või sobimatu. Lisateabe saamiseks selle kohta, mida teha, kui arvate, et DMCA teade on valesti esitatud, võite soovi korral tutvuda Lumen andmebaasi veebisaidiga.

Teise võimalusena võite esitada taotluse meie kogukonnale, kes tegeleb sageli autoriõigusega seotud küsimustega kiiremini ja tõhusamalt kui DMCA-s ette nähtud protsess. Sellisel juhul võite postitada teatise, milles selgitatakse teie autoriõigusega seotud muresid.

Erinevate projektiväljaannete asjakohaste protsesside mitteammendava ja mitteametliku nimekirja leiate jaotisest Autoriõiguse probleemid. Enne DMCA nõude esitamist on teil ka võimalus saata kogukonnale e-kiri aadressil info@wikimedia.org või [[info@wikimedia.org|snail mail our designated agent]].

9. Kolmandate osapoolte veebisaidid ja ressursid

Vastutate ainuisikuliselt mis tahes kolmandate osapoolte veebisaitide või ressursside kasutamise eest. Kuigi projektid ja projekti veebisaidid sisaldavad linke kolmandate osapoolte veebisaitidele ja ressurssidele, ei toeta me nende kättesaadavust, täpsust ega nendega seotud sisu, tooteid või teenuseid (sealhulgas, kuid mitte ainult, viiruseid või muid keelavaid funktsioone) ja meil ei ole kohustust sellist kolmanda osapoole sisu jälgida.

10. Veebisaitide haldamine

Kogukonnal on peamine roll erinevate projektiväljaannete suhtes kohaldatavate poliitikate loomisel ja jõustamisel. Wikimedia Foundationis sekkume harva kogukonna otsustesse poliitika ja selle jõustamise kohta.

On võimalik teavitada meid ebaseaduslikust sisust või sisust, mis rikub meie kasutustingimusi (sh kõiki eeskirju ja muid dokumente, mis on lisatud viitena) muudel põhjustel, võttes meiega otse ühendust. Siiski saate tavaliselt esitada taotluse otse projekti kogukonnale: see võib olla tõhusam ja kooskõlas meie projektide eesmärgiga anda kasutajakogukonnale võimalus.

Iga projekt annab tavaliselt „abi" või „Kontakt" lehekülgi täiendavate juhiste saamiseks või konkreetsete probleemidest teatamise vahendid. Teise võimalusena – kui kahtlete – võite küsida kogukonna liikmetelt abi, saates e-kirja aadressile info@wikimedia.org või keelepõhisema aadressi vabatahtlike reageerimismeeskonna lehelt. Pange tähele, et neid postkaste jälgivad projektide kasutajad, mitte sihtasutus. Selle tulemusena ei tohiks neid ähvardada ega väljastada õiguslikke nõudeid.

Kui võtate probleemi osas ühendust sihtasutusega, uurime tavaliselt, kas ja kuidas olemasolevad kogukonna juhitud mehhanismid saavad seda uurida ja vajaduse korral lahendada.

Ebatavalisel juhul võib tekkida vajadus või kogukond võib paluda meil tegeleda eriti probleemse kasutajaga või eriti problemaatilise sisuga olulise projekti häirimise või ohtliku käitumise tõttu. Sellistel juhtudel jätame endale õiguse oma äranägemise järgi (või kui see on seaduslikult kohustuslik):

  • uurida, kas te kasutate projekte või meie teenuseid, (a) et teha kindlaks, kas on toimunud nende kasutustingimuste, projekti väljaandmise poliitika või muu kohaldatava seaduse või poliitika rikkumine, või (b) järgida mis tahes kohaldatavat seadust, õigusmenetlust või asjakohast valitsuse taotlust;
  • tuvastada, ennetada või muul viisil käsitleda pettusi, valesid või kontrollimatuid andmeid, turvalisust või tehnilisi probleeme või vastata kasutajatoe taotlustele;
  • keelduda, taastada, keelata või piirata juurdepääsu nende kasutajate materjalidele, kes rikuvad käesolevaid kasutustingimusi;
  • keelata kasutajal redigeerida või kaasa aidata või blokeerida kasutaja kontot või juurdepääsu kasutustingimusi rikkuvatele toimingutele, sealhulgas õigusvastase materjali korduvale postitamisele kohaldatava seaduse alusel kooskõlas inimõiguste põhimõtetega;
  • võtta nende kasutajate suhtes kasutusele õiguslikke meetmeid, kes rikuvad käesolevaid kasutustingimusi (sh aruanded õiguskaitseasutustele);
  • ja hallata muul viisil projekti veebisaite, mis on mõeldud nende nõuetekohase toimimise hõlbustamiseks ning meie ja meie kasutajate, litsentsiandjate, partnerite ja avalikkuse õiguste, vara ja turvalisuse kaitsmiseks.

Neid sihtasutuse modereerimistegevusi võib teavitada või teostada tarkvara (nt liiklusummiku („Teenusest keeldumine“) kaitse). Sellistel juhtudel on inimläbivaatamine tavaliselt kättesaadav taotluse alusel.

Meie kasutajate ja projektide huvides on äärmuslikel asjaoludel, et igal isikul on selle jaotise alusel blokeeritud oma konto või juurdepääs, keelatud neil luua või kasutada teist kontot või taotleda juurdepääsu samale projektile, kui me ei anna selleks selgesõnalist luba. Piiramata kogukonna autoriteeti, ei keela sihtasutus ise kasutajal kasutaja kontot või juurdepääsu redigeerida, kaasa aidata või blokeerida ainult hea usu kriitika tõttu, mis ei too kaasa nende kasutustingimuste või kogukonna poliitika vastaselt rikkumist.

Wikimedia kogukond ja selle liikmed võivad tegutseda ka siis, kui seda lubavad konkreetse projekti väljaande suhtes kohaldatavad kogukonna või sihtasutuse eeskirjad, sealhulgas nende põhimõtete rikkujate hoiatamine, uurimine, blokeerimine või keelamine. Nõustute täitma vaidluste lahendamise organite lõplikke otsuseid, mille kogukond on konkreetsete projektiväljaannete jaoks kehtestanud (nt vahekohtukomiteed); need otsused võivad hõlmata konkreetse projekti väljaande poliitikas sätestatud sanktsioone.

Eriti probleemsed kasutajad, kellel on olnud kontosid või juurdepääs blokeeritud mitmele projekti väljaandele, võivad vastavalt ülemaailmsele keelupoliitikale keelata kõik projekti väljaanded Global Ban Policy. Erinevalt juhatuse resolutsioonidest või käesolevatest kasutustingimustest võib asjaomane kogukond muuta kogukonna kehtestatud poliitikat, mis võib hõlmata ühte projekti väljaannet või mitut projektide väljaannet (nt ülemaailmne keelupoliitika).

Konto või juurdepääsu blokeerimine või kasutaja keelustamine käesoleva sätte alusel peab toimuma kooskõlas kasutustingimuste jaotisega 13.

Kui arvate, et me ei ole rahuldavalt tegutsenud probleemse sisuaruande alusel või kui teile on tehtud sihtasutuse modereerimise toiming, mille soovite vaidlustada, võib teil olla võimalik esitada apellatsioonkaebus. Teile võidakse sel ajal või projektispetsiifilistel abilehtedel selgitada ka muud teavet apellatsiooniteede kohta.

Jätame endale õiguse peatada (ajutiselt või alaliselt) kasutajate või kolmandate isikute aruannete või muu kirjavahetuse käsitlemine, olenemata sellest, kas tegemist on väidetavalt ebaseadusliku või muul viisil problemaatilise sisu või käitumisega, või taotleda modereerimistegevuste peale kaebuse esitamist, kui selline kirjavahetus toimus halva usu, korduva, põhjendamatu ja/või kuritarvitavana. Asjakohastel asjaoludel võib teie e-posti aadress olla isegi meie e-posti süsteemis (e-posti süsteemides) blokeeritud ja seejärel peate meiega ühendust võtma meie postiaadressil, kui soovite selle ploki ajal meiega täiendavalt ühendust võtta. Vähem tõsiste juhtumite korral (nt kuni kolm viisakat e-kirja ühe või mitme kasuliku kaebuse kohta) on see tõenäoliselt ajutine. Sagedasemad või kuritahtlikumad teated põhjustavad tõenäolisemalt püsivaid meetmeid.

11. Resolutsioonid ja projektipoliitika

Wikimedia Foundationi nõukogu avalikustab aeg-ajalt ametlikke poliitikaid. Mõned neist poliitikatest võivad olla konkreetse projekti või projekti väljaande jaoks kohustuslikud ja kui need on, nõustute neid vastavalt vajadusele järgima.

12. API tingimused

Teeme kättesaadavaks API-de komplekti, mis sisaldab dokumente ja seotud tööriistu, et kasutajad saaksid luua tooteid, mis edendavad tasuta teadmisi. Meie API-de kasutamisel nõustute järgima kõiki API-de kasutamist reguleerivaid kohaldatavaid eeskirju, mis hõlmavad muu hulgas kasutaja-agentuuri poliitikat, robotipoliitikat ja API:Etiquette (ühiselt „API dokumentatsioon”), mis on viitena lisatud nendesse kasutustingimustesse.

13. Lõpetamine

Kuigi loodame, et jääte projektidesse ja panustate sellesse jätkuvalt, saate meie teenuste kasutamise igal ajal lõpetada. Teatud (loodetavasti ebatõenäoliste) asjaolude korral võib olla vajalik, et kas meie ise või Wikimedia kogukond või selle liikmed (nagu on kirjeldatud jaotises 10) lõpetaksid osa või kõik meie teenused, lõpetaksid need kasutustingimused, blokeeriksid teie konto või juurdepääsu või keelaksid teid kui kasutajat. Kui teie konto või juurdepääs mis tahes põhjusel blokeeritakse või muul viisil lõpetatakse, ei mõjuta see teie avalikke kaastöid ja teie tegevuste aruannet projektide kohta (sh mistahes kirjavahetust, mille olete meile saatnud) (olenevalt kohaldatavatest poliitikatest) ja võite siiski meie avalikele lehtedele juurde pääseda ainult selleks, et lugeda projektides avalikult kättesaadavat sisu. Sellisel juhul ei pruugi teil siiski olla juurdepääsu oma kontole või sätetele. Olenemata muudest käesolevate kasutustingimuste sätetest jätame endale õiguse teenused igal ajal peatada või lõpetada, põhjusega või ilma, etteteatamiseta või ette teatamata. Isegi pärast teie kasutamise ja osalemise keelustamist, blokeerimist või muul viisil peatamist jäävad need kasutustingimused kehtima asjakohaste sätete suhtes, sh jaotised 1, 3, 4, 6, 7, 9–16 ja 18.

== 14. Vaidlused ja jurisdiktsioon ==

Rõhuasetus

Loodame, et teiega ei teki tõsiseid lahkarvamusi, kuid vaidluse korral soovitame teil pöörduda vaidluste lahendamise menetluste või mehhanismide poole, mida pakuvad projektid või projekti väljaanded ja Wikimedia Foundation. Kui soovite esitada meie vastu õigusnõuet, nõustute esitama ja lahendama selle eranditult Californias San Francisco maakonnas asuvas osariigi või föderaalkohtus. Samuti nõustute, et käesolevaid kasutustingimusi ning kõiki õiguslikke nõudeid, mis võivad teie ja meie vahel tekkida, reguleerivad California osariigi seadused ja kohaldatavas ulatuses Ameerika Ühendriikide seadused (ilma et see viitaks kollisiooninormide põhimõtetele). Nõustute alluma Californias San Francisco maakonnas asuvate kohtute jurisdiktsioonile ja nõustute kõigis meie või käesolevate kasutustingimustega seotud õigustoimingutes või menetlustes.

Selle tagamiseks, et vaidlusi lahendatakse varsti pärast nende tekkimist, nõustute, et olenemata mistahes vastupidisest seadusest või õigusaktist, tuleb mistahes nõue või hagi põhjus, mis teil võib olla tekkinud meie teenuste või käesolevate kasutustingimuste kasutamisest või nendega seotud, esitada kohaldatavas piirangute põhikirjas või, kui see on varasem, siis üks (1) aasta pärast seda, kui asjakohased faktid sellise nõude või hagi põhjuse aluseks võisid olla avastatud mõistliku hoolsusega (või igavesti keelatud).

Turundusettevõtte vahendamised Nagu on kirjeldatud käesolevate kasutustingimuste 4. jaotises, nõustute lahendama tasutud kaastööga seotud rikkumised ilma turundusettevõtte vahendamiseta sihtasutuse äranägemisel. Turundusettevõtte vahendamised on siduvad vahendusmenetlused, kus pool- või täispäevase istungjärgu lõpus otsustab lepitaja õiguslikult siduva otsusega kõik vaidlusalused küsimused, mis jäävad lahendamata. Need toimuvad koosolekutel telekonverentsi või videokonverentsi teel. Kui isiklik kohtumine on vajalik, toimub turundusettevõtte vahendamine San Francisco maakonnas Californias. Pooled jagavad kõik vahendamise/vahendamisega seotud tasud ja kulud võrdselt.

Te nõustute turundusettevõtte vahendamise osana tegema sihtasutusega koostööd, sealhulgas esitades õigeaegselt kõik teie valduses olevad dokumendid, mis on seotud teie avalikustamata tasuliste redigeerimistegevustega, sealhulgas kasutatud kontod, mõjutatud artiklid ja sellised teenused ostnud kliendid.

Turundusettevõtte vahendusi reguleerib föderaalne vahekohtuseadus, kui vahendajast saab vahekohtunik. Võitnud osapoolel on õigus nõuda tagasi oma advokaaditasud (sealhulgas kõik tasud, mis on vajalikud turundusettevõtte vahendamise kohaldatavuse kindlaksmääramiseks ja siduva tulemuse jõustamiseks) ning kõik kulud, mis on seotud tema õiguste uurimise ja jõustamisega. Poolt võib pidada „võitvaks” isegi siis, kui see ei ole iga esitatud nõude puhul edukas.

Kui mingil põhjusel leitakse, et kõik need turundusettevõtte vahendusnõuded on jõustamatud, nõustute lahendama kõik vaidlused, nagu on kirjeldatud selle jaotise alguses.

== 15. Lahtiütlused ==

Rõhuasetus

Wikimedia Foundationis anname endast parima, et pakkuda väga laiale publikule hariduslikku ja informatiivset sisu, kuid meie teenuste kasutamine on teie ainuvastutusel. Pakume neid teenuseid „nagu on” ja „nagu on saadaval” alusel ning loobume selgesõnaliselt kõigist otsestest või kaudsetest garantiidest, sealhulgas, kuid mitte ainult, turustatavuse, konkreetseks otstarbeks sobivuse ja mitterikkumise kaudsetest garantiidest. Me ei garanteeri, et meie teenused vastavad teie nõuetele, on ohutud, turvalised, katkematud, õigeaegsed, täpsed või veatud või et teie teave on turvaline.

Me ei vastuta kolmandate osapoolte sisu, andmete ega tegevuste eest ning vabastate meid, meie direktoreid, ametnikke, töötajaid ja esindajaid mis tahes teadaolevatest ja tundmatutest nõuetest ja kahjudest, mis tulenevad või on seotud mis tahes nõudega, mis teil on selliste kolmandate isikute vastu. Ükski suuline ega kirjalik nõuanne ega teave, mille olete meilt või meie teenuste kaudu saanud, ei anna mingit garantiid, mida pole käesolevates kasutustingimustes sõnaselgelt sätestatud.

Mistahes materjal, mis on alla laaditud või muul viisil saadud meie teenuste kasutamise kaudu, toimub teie äranägemisel ja vastutusel ning te vastutate ainuisikuliselt oma arvutisüsteemi kahjustamise või sellise materjali allalaadimisest tulenevate andmete kaotsimineku eest. Nõustute, et meil ei ole mingit vastutust teenuse hallatava sisu või suhtluse kustutamise või salvestamata jätmise või edastamise eest. Meil on õigus kehtestada kasutus- ja ladustamispiiranguid oma äranägemise järgi igal ajal või ilma ette teatamata.

Mõned riigid või jurisdiktsioonid ei luba selles jaotises kirjeldatud lahtiütlemiste tüüpe, seega ei pruugi need teie suhtes seadusest sõltuvalt osaliselt või täielikult kehtida.

== 16. Vastutuse piirang ==

Rõhuasetus

Wikimedia Foundation ei vastuta teie ega ühegi teise osapoole ees otseste, kaudsete, juhuslike, eriliste, kaudsete kahjude või trahvide eest, sealhulgas, kuid mitte ainult, kasumi kaotuse, hea tahte, kasutamise, andmete või muude immateriaalsete kahjude eest, olenemata sellest, kas meid teavitati sellise kahju võimalikkusest. Mitte mingil juhul ei ületa meie vastutus kokku tuhat USA dollarit (USD 1000.00). Juhul kui kohaldatav seadus ei pruugi lubada vastutuse või juhuslike või kaudsete kahjude piiramist või välistamist, ei pruugi eespool nimetatud piirang või välistamine teie puhul kehtida, kuigi meie vastutus on piiratud kohaldatava seadusega lubatud suurimas ulatuses.

17. Kasutustingimuste muudatused

Nii nagu Wikimedia kogukonna panus on projektide kasvuks ja hooldamiseks hädavajalik, usume, et kogukonna panus on nende kasutustingimuste jaoks oluline, et meie kasutajaid nõuetekohaselt teenindada. See on oluline ka õiglase lepingu sõlmimiseks. Seetõttu edastame need kasutustingimused ja nende kasutustingimuste olulised tulevased muudatused kogukonnale kommenteerimiseks vähemalt kolmkümmend (30) päeva enne kommenteerimisperioodi lõppu. Kui kavandatav tulevane muudatus on oluline, esitame kommentaaride jaoks veel 30 päeva pärast kavandatava paranduse tõlke postitamist vähemalt kolmes keeles (valitakse meie äranägemisel). Kogukonda julgustatakse tõlkima kavandatud parandusettepanekut vajaduse korral teistesse keeltesse. Seaduslikel või administratiivsetel põhjustel muudatuste tegemiseks, ebatäpse avalduse parandamiseks või kogukonna kommentaaridele reageerimiseks edastame vähemalt kolm (3) päeva ette.

Kuna võib osutuda vajalikuks neid kasutustingimusi aeg-ajalt muuta, teavitame me sellistest muudatustest ja võimalusest projekti veebisaitide kaudu kommenteerida ning teavitame sellest WikimediaAnnounce-L-i kaudu. Siiski palume teil regulaarselt üle vaadata nende kasutustingimuste kõige ajakohasema versiooni. Kui jätkate meie teenuste kasutamist pärast uute kasutustingimuste saamist, muutub see pärast etteteatamis- ja ülevaatusperioodi ametlikuks, tähendab see nende kasutustingimustega nõustumist teie poolt. Wikimedia Foundationi ja teiste sarnaste kasutajate kaitsmiseks, kui te ei nõustu meie kasutustingimustega, ei saa te meie teenuseid kasutada.

18. Muud tingimused

Need kasutustingimused ei loo teie ja meie, Wikimedia Foundationi, vahel töö-, agentuuri-, partnerlus-, ühiskontrolli- ega ühisettevõtlussuhet. Euroopa Majanduspiirkonna õiguse, Ühendkuningriigi õiguse või muude sarnase kontseptsiooniga seaduste tähenduses ei tegutse te teenuste kasutamisel sihtasutuse alluvuses. Kui te pole meiega eraldi lepingut sõlminud, moodustavad need kasutustingimused kogu teie ja meie vahelise lepingu. Kui nende kasutustingimuste ja teie ja meie vahel on sõlmitud kirjalik leping, kehtib allkirjastatud leping.

Nõustute, et võime teile edastada teateid, sh teateid kasutustingimuste muudatuste kohta, e-posti, tavaposti või postituste kaudu projektide või projektide veebisaitidel.

Kui me mingil juhul ei kohalda ega jõusta neid kasutustingimusi, ei tähenda see sellest sättest loobumist.

Mõistate, et kui me ei ole kirjalikult teisiti kokku leppinud, ei ole teil ootust saada hüvitist mistahes tegevuse, panuse või idee eest, mille meile, kogukonnale või projektidele või projekti väljaannetele esitate.

Olenemata käesolevate kasutustingimuste vastupidistest sätetest, nõustute meie (Wikimedia Foundation) ja te mitte muutma mistahes tasuta litsentsi kohaldatavaid tingimusi ja nõudeid, mida kasutatakse projektides või projekti väljaannetes, kui selline tasuta litsents on käesolevate kasutustingimustega lubatud.

Käesolevad kasutustingimused on kirjutatud inglise keeles (USA). Kuigi loodame, et käesolevate Kasutustingimuste tõlked on täpsed, on ingliskeelse originaalversiooni ja tõlke tähenduse erinevuste korral ülimuslik originaal ingliskeelne versioon.

Kui mõni nende kasutustingimuste säte või osa neist leitakse olevat ebaseaduslik, kehtetu või jõustamatu, loetakse see säte või selle osa nendest kasutustingimustest eraldatavaks ja see jõustatakse maksimaalses lubatud ulatuses ning kõik muud kasutustingimuste sätted jäävad täies ulatuses jõusse.

Aitäh!

Täname, et leidsite aega nende kasutustingimuste lugemiseks ning meil on väga hea meel, et panustate projektidesse ja kasutate meie teenuseid. Oma panuse kaudu aitate luua midagi tõeliselt suurt - mitte ainult olulist koostööd redigeeritud võrdlusprojektide kogumit, mis pakub haridust ja teavet miljonitele, kellel võib muidu puududa juurdepääs, vaid ka dünaamilist sarnaselt mõtlevate ja kaasatud eakaaslaste kogukonda, mis keskendub väga üllale eesmärgile.


These Terms of Use went into effect on June 7, 2023. Previous versions of the terms:


Please note that in the event of any differences in meaning or interpretation between the original English version of this content and a translation, the original English version takes precedence.